Ata që nuk e njohin Kosovën, pranojnë diçka të çmueshme 

Hendboll

Ata që nuk e njohin Kosovën, pranojnë diçka të çmueshme 

Nga: Kemajl Goca Më: 25 korrik 2019 Në ora: 10:32
Ata që nuk e njohin Kosovën, pranojnë diçka të çmueshme 

Francisco V. Blazquez Garcia, kryetar i Federatës Mbretërore të Hendbollit Spanjoll, ka pranuar diçka shumë të çmueshme nga shteti i Kosovës.

Spanja nuk e njeh shtetin e Kosovës, megjithatë zyrtarët e saj janë krenarë me simbolet tona dhe i pranojnë dhurata me shumë përzemërsi.   

Në fotografi shihet Izet Gjinovci, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës, duke ja dhuruar Garcias dhuratën me simbolet e Kosovës.

Kjo ndodhi në Vigo të Spanjës, ku po mbahet Kampionati Botëror i hendbollit për U-21.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat