Fitore për Vëllaznimin e Kastriotin! Edona Radoniqi shënon 15 gola e Puhiza Gashi 9

Hendboll

Fitore për Vëllaznimin e Kastriotin! Edona Radoniqi shënon 15 gola e Puhiza Gashi 9

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 21:10
Fitore për Vëllaznimin e Kastriotin! Edona Radoniqi shënon 15 gola e Puhiza Gashi 9

Të dielën u luajtën dy ndeshje të javës së dytë të Superligës së hendbollisteve.

Fitore kanë shënuar skuadrat favorite.

Në Gjakovë, Vëllaznimi fitoi ndaj Dritës me rezultat 41:17.

15 gola për ekipin gjakovar i shënoi Edona Radoniqi. 8 i shtoi Elsa Dana e 7 Alba Bardhi.

Te Drita u dallua Nikita Hyseni me 8 gola.

Në ndeshjen tjetër mes Vjosës e Kastriotit, fitore shënoi skuadra ferizajase Kastrioti me rezultat 37:22. Puhiza Gashi me 9 gola dhe Elza Reqica me 8, udhëhoqën Kastriotin. Benita Shabani e Blerina Hasani shënuan nga 5 gola për Vjosën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat