Quni në formë, shënon 4 gola nga 4 tentime në fitoren e Zuerichut

Hendboll

Quni në formë, shënon 4 gola nga 4 tentime në fitoren e Zuerichut

Më: 10 tetor 2021 Në ora: 23:48
Quni në formë, shënon 4 gola nga 4 tentime në fitoren e Zuerichut

Forma e Luigj Qunit po shkon duke u ngritur.

Ai është prej lojtarëve kryesorë të Kombëtares sonë dhe forma e tij është inkurajuese në prag të ndeshjeve kualifikuese të nëntorit.

Quni të dielën shënoi katër gola nga katër tentime në fitoren e rëndësishme të Amicitia Zuerich në elitën zvicerane.

Skuadra e Currit fitoi me rezultat 31:28 ndaj Wacker Thun.

ishte ndeshja më e mirë e Qunit këtë edicion.
Amicitia Zuerich renditet e dyta në tabelë me 10 pikë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat