Istogu përballet me kampionen e Islandës, synon më të mirën 

Hendboll

Istogu përballet me kampionen e Islandës, synon më të mirën 

Nga: K.G. Më: 12 tetor 2021 Në ora: 15:27
Istogu përballet me kampionen e Islandës, synon më të mirën 

Istogu është përgatitur për sfidën e Kupës së Evropës. 

Hendbollistet e Istogut synojnë paraqitje sa më të mirë në palestrën e sportit në Istog.
Kryetrajneri Faruk Shala me vashat e tij synon mrekullinë në sfidën ndaj ekipit nga Islanda, Ka/Por.

“Istogu pret kampionen e Islandës 

Istogu ditën e premte dhe ditën e shtunë pret kampionen e Islandës për dy ndeshjet e Kupës së Evropës, EHF European Cup.

Ndeshjet do të organizohen sipas rregullave anticovid, kështu që në palestër lejohen vetëm 10% e kapacitetit të hapësirës, andaj klubi ka paraparë që hyrja të jetë me bileta, gjithsej 220 bileta janë në shitje të cilat mund të blihen një orë para fillimit të ndeshjes e cila zhvillohet të premten dhe të shtunën nga ora 18:00”, njofton KHF Istogu.

Ndeshja e parë
E premte - 15 Tetor, 18:00 

Ndeshja e dytë
E shtunë - 16 Tetor, 18:00

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat