Ferizaj pëson debakël në Poloni

Kemajl Goca Nga Kemajl Goca Më 8 tetor 2022 Në ora: 18:35
Ilustrim i klubit nga Polonia

Ferizaj kokulur në palestrën e sportit “Adam Wojcik Sports Hall” në Kobierzyce, duke pësuar humbje me rezultat 47:21 (23:5) nga ekipi KPR Gminy Kobierzyce e Polonisë, në ndeshjen e parë të rrethit të dytë të Kupës së EHF-it.

Dallimi në cilësi i madh!

Hendbollistet e Ferizajt vetëm në pjesën e parë shënuan 5 gola ose mesatarja 1 gol në çdo gjashtë minuta, statistikë katastrofale dhe për çdo kritikë.

As përforcimi me Vahide Gashi nga Kastrioti i Ferizajt, nuk iu kreu punë, e cila realizoi 4 gola dhe me shoqet e saja nuk patën forcë të shtyhen me rivalen.

Një dëshmi se me cilësi janë larg shumë larg me polaket

Pjesa e parë u përmbyllë me rezultat 23:5 për vashat polaket.

Në pjesën e dytë, polaket të kënaqura me rezultatin, paksa lëshuan ritmin e lojës.

Megjithatë ato fituan me 26 gola dallim (47:21) ndaj ferizajasve. Ferizaj pësoi debakël.

Patrycja Koziol është më efikasja të polaket, me gjithsejt 11 gola, e ndihmuar nga Katarzyna Cygan 5 gola etj..

Albulena Kelmendi shënoi 6 gola të Ferizaj, e cila është më efikasja. Ndeshja e dytë luhet nesër në 0rën 18.00 në Kobierzyce, Ferizaj pa gjasa!