Kërkohet paraburgim për shitësit e drogës - Bota Sot
Kërkohet paraburgim për shitësit e drogës

Kronikë e zezë

Kërkohet paraburgim për shitësit e drogës

Më: 7 shkurt 2019 Në ora: 16:16
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore në Pejë ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Pejë caktimin e paraburgimit të pandehurve V.K., dhe D.S., nën dyshimin se kanë kryer veprën penale blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge.

Në njoftim thuhet se Prokuroria Themelore e Pejës ka marrë aktvendim për fillimin e hetimeve ndaj të pandehurve, pasi më 6 shkurt të këtij viti, në magjistralen Pejë-Mitrovicë, në Serbodran të Istogut, po transportonin 26 kilogramë marihuanë me qëllim të shitjes. 

Seanca dëgjimore për caktimin e kësaj mase pritet të mbahet para gjyqtarit të procedurës paraprake.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat