Aksidenti me tre të vdekur në Prizren, arrestohet shoferi i kamionetës - Bota Sot
Aksidenti me tre të vdekur në Prizren, arrestohet shoferi i kamionetës

Kronikë e zezë

Aksidenti me tre të vdekur në Prizren, arrestohet shoferi i kamionetës

Më: 23 shkurt 2019 Në ora: 15:56
Pamje nga aksidenti

Një aksident tragjik ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Prizren-Zhur.

Me ç’rast humbën jetën tre persona të familjes Sopa nga Zhuri, Babai (1969) dhe dy djemët (1994) dhe (1996).

Shoferi i kamionetës nuk ka marrë lëndime dhe me urdhër të Prokurorit është dërguar në mbajtje.

“Nuk do dëshiroja asnjëherë që në rrugët e republikës së Kosovës të shihja kësi skena tragjike. Fatkeqësisht kemi tre vikimta nga ky aksident, hetuesit janë duke ndërmarr të gjitha veprimet me qëllim të zbardhjes së shkaqeve që erdhën deri te ky aksident”, ka thënë Gashi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...