Nga një muaj paraburgim për fajdexhinjtë në Ferizaj - Bota Sot
Nga një muaj paraburgim për fajdexhinjtë në Ferizaj

Kronikë e zezë

Nga një muaj paraburgim për fajdexhinjtë në Ferizaj

Më: 25 gusht 2019 Në ora: 17:29
Foto ilustrim

Gjykata Themelore në Ferizaj ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Ferizajt, për caktimin e masës me nga një muaj paraburgim ndaj të pandehurve S.T dhe A.T, për shkak të dyshimit të bazuar se në bashkëkryerje kanë kryer veprën penale fajde, veprën penale detyrimi dhe veprën penale mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve.

Të pandehurit dyshohen se kanë përfituar shuma të konsiderueshme të parave në emër të fajdeve.

Me këtë rast palët njoftohen se ankesa kundër këtij aktvendimi nuk e shtyn ekzekutimin e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat