I gjejnë gruan e fshehur poshtë divanit, shqiptari në arrest shtëpie bën për spital dy policët italianë

Kronikë e zezë

I gjejnë gruan e fshehur poshtë divanit, shqiptari në arrest shtëpie bën për spital dy policët italianë

Më: 16 tetor 2020 Në ora: 00:58
Foto ilustrim

Edhe pse e kishte të ndaluar, një shqiptar i vendosur nën arrest shtëpie, jetonte në banesë bashkë me një grua.

Pasi efektivët e policisë e zbuluan ndërsa kryenin një kontroll rutinë në banesën e 39-vjeçarit, ata e pikasën një grua në ballkonin e shtëpisë.

Agjentët u ngjitën për të kërkuar shpjegime, por gjatë kontrolleve 39-vjeçari mohoi praninë e zonjës.

Më pas agjentët kontrolluan dhomat e ndryshme, duke gjetur gruan të fshehur nën një shtrat. Kur iu kërkua të identifikohej, ajo filloi të bërtiste dhe të qëllonte agjentët.

Në të njëjtën kohë, shqiptari, për të shpërqendruar policët dhe për të lejuar gruan të shpëtonte, fillimisht goditi tryezën e kuzhinës me një grusht aq të fortë sa gati u përmbys, dhe më pas u hodh drejt agjentëve duke bërë që një i tillë të binte nga shkallët.

Në ndihmë të policëve mbërriti edhe një patrullë tjetër, e cila bllokoi gruan në hyrjen e ndërtesës duke mos e lejuar të dilte. Pasi dyshja u qetësua, policët kërkuan ndërhyrjen e dy ambulancave.

Dy operatorët e sulmuar përfunduan për mjekim në spitalin Mirandola, ku njëri prej tyre ka një prognozë prej tridhjetë ditësh dhe tjetri dhjetë ditë. Shqiptari dhe gruaja gjithashtu morën mjekim në spital me një prognozë 30 ditore.

Ata që vendosen nën arrest shtëpiak e kanë të ndaluar të shoqërohen me persona të tjerë, ndërkohë që gruaja e gjendur aty ishte proceduar për lëndë narkotike.

Si shqiptari, ashtu edhe gruaja u arrestuan për dhunë, rezistencë dhe plagosje të një zyrtari publik dhe u mbajtën në dhomat e sigurisë së selisë lokale të Policisë, siç urdhëroi magjistrati në detyrë, në pritje të gjykimit të drejtpërdrejtë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat