Ngjarje tragjike në bregdetin shqiptar, një i vdekur dhe tjetri i lënduar - Bota Sot
Ngjarje tragjike në bregdetin shqiptar, një i vdekur dhe tjetri i lënduar

Kronikë e zezë

Ngjarje tragjike në bregdetin shqiptar, një i vdekur dhe tjetri i lënduar

Më: 6 korrik 2018 Në ora: 20:48
Velipoja

Shumë qytetarë të Republikës së Kosovës kanë zgjedhur Shqipërinë si dectinacion për t’i kaluar pushimet verore.

Përveç kënaqësisë që ata përjetojnë, disa prej tyre kanë hasur në momente trishtuese të një ngjarje  fatale që ka ndodhur pasditën e sotme në bregdetin shqiptar.

Sipas një dëshmitari, që ka treguar për media, në plazhin e Velipojës ka ndërruar jetë një person dhe  një tjetër ka mbetur i lënduar rëndë.

Po i njëjti ka thënë se viktimat kanë qenë duke kërcyer në ujë dhe si pasojë e kësaj kanë përfunduar me të keqen.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera