Në Tabanoc arrestohet një person i kërkuar nga Interpoli - Bota Sot
Në Tabanoc arrestohet një person i kërkuar nga Interpoli

Kronikë e zezë

Në Tabanoc arrestohet një person i kërkuar nga Interpoli

Më: 10 korrik 2018 Në ora: 11:05
Ilustrim

Në pikën kufitare “Tabanoc” ditën e diel, gjatë hyrjes në Republikën e Maqedonisë është arrestuar një shtetas i Serbisë, S.M. (55).

Nga MPB njoftojnë se i njëjti ka qenë i kërkuar me urdhër ndërkombëtar nga ana e Interpolit, me qëllim të ekstradimit të tij në Bukuresht.

I njëjti për procedura të më tejshme është dorëzuar në Prokurorinë Publike në Kumanovë dhe në Gjykatën Themelore në Kumanovë.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera