Ambasada Franceze: Pagarusha, pjesë e përjetshme e Kosovës dhe historisë së saj artistike

Kultura

Ambasada Franceze: Pagarusha, pjesë e përjetshme e Kosovës dhe historisë së saj artistike

Më: 7 shkurt 2020 Në ora: 18:07
Nexhmije Pagarusha

Për vdekjen e ikonës së muzikës shqiptare kanë reaguar shumë personalitete të shquara poashtu edhe shumë institucione.

Ambasada Franceze në Kosovë është njëra prej tyre.

”Na ka pikëlluar lajmi për ndarjen nga jeta të këngëtares së madhe Nexhmije Pagarusha. Në moshën 86 vjeçare ikona kosovare lë pas një opus të madh, pjesë e përjetshme e Kosovës dhe historisë së saj artistike”, thuhej në shkrimin e postuar në faqen zyrtare të Ambasadës Franceze në Kosovë

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat