Do jetojë Republika

Kultura

Do jetojë Republika

Nga: Mustafë Shabani Më: 7 maj 2021 Në ora: 16:08
Ilustrim

Hijerende e korba te zi 

zgjaten doren kriminale 

barbar nate shtin ne Gjermani 

vran dijene dhe mendjete shqiptare 

 

Jo nuk vritet asnjehere guximi 

per Atdhe zgjohet nga varri 

do jetoj perhere ze kushtrimi 

Kadri,Bardh,e Jusuf flamurtari 

 

Ne Shqiperi u rrite Donika 

edhe pa babe nuk ishte jetime 

n'qifteli e piano jetoj Republika 

n'Gjermani u tregua kjo trime .

 

Per Atdhe asnjehere s'u ndal

me Hafizin ,Saliun Ibrahim Rugova 

BESA BESE me ne shqiptar 

larte kushtrimi jetoj Kosova .

 

O bije engjelli ti sokoleshe

asnjehere syri s'tu tremb 

ne kombe te bashkuara si mbretereshe 

ah sa shume hienave u dhemb 

 

Jetoj kombi i mbeshtetur per muri 

me bisht nene kembe Serbi Rusia 

bija e kombit Zot Flamuri 

serish jetoj Kosova,dhe liria 

 

 

BACA HAMZE me gjoksa burri 

me ty jam e lume Donika 

do te behem edhe mbajtes flamuri 

Perjetsisht te jetoj REPUBLIKA.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat