Deklaratë për shtyp

Kultura

Deklaratë për shtyp

Nga: Musa Ahmetaj Më: 15 qershor 2021 Në ora: 19:52
Musa Ahmetaj

Me dëshirë fare nuk shkova

Pak me zor e pak me hatër

Para të pranishmëve doli

Me propozime, vetëm katër

Nuk lëvizte fare as çerpikun

I qetë dhe fare nuk trembej

Nga propozimet më dukej

Ndërtesa mbi mua shembej

Më hypi mundi , më hypi sikleti

Sinqerisht u bëra vet i katërdhjeti

Kundërshtarin tim nuk e kupton

Qeveria, populli, kisha as shteti

Para popullit do të deklarohem

Ky ish ndryshe, krejtësisht tjetër

Më është vështërsuar e ardhmja

Ky nuk ish sikur miku im i vjetër

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat