Tallkini - Bota Sot
Tallkini

Kultura

Tallkini

Nga: Haki Bunjaku Më: 7 gusht 2017 Në ora: 20:04
Haki Bunjaku

O i biri (e bija) i,e Filanës

ik në rrotë të s`ëmës

Sot tu kajt nëna e nënës

Rrnove sa rrnove

gjithëkah përgazove

të rrou dreqi e shkove

Po të kishe ikur që kur

He,zoti mos të kutalist kurrë

....atje si faqe zi e

...kha ishe delingji

Tash peshoi,në mundesh?

pesëmijë killa dhe përmbi

mjer ata që i fëlliq ti

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat