Shkolla “Elena Gjika” e Prishtinës me program të pasur artistik - Bota Sot
Shkolla “Elena Gjika” e Prishtinës me program të pasur artistik

Kultura

Shkolla “Elena Gjika” e Prishtinës me program të pasur artistik

Nga: A. Zogaj Më: 5 nëntor 2018 Në ora: 11:05
Shkolla “Elena Gjika” e Prishtinës

Në kuadër të vitit të Skënderbeut, me rastin e 550 - Vjetorit të Heroit Kombëtar të shqiptarisë si dhe 12-vjetorit të bashkëpunimit të shkollës “Elena Gjika” me shkollat e Shqipërisë, më 9 nëntor në orën 10:00 në teatrin “Dodona”, do të organizohet një program i veçantë kulturo – artistik.

Ky aktivitet synon të forcojë bashkëpunimin e lidhjeve mes Kosovës e Shqipërisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat