Maska të mira dhe të lehta për flokët - Bota Sot
Maska të mira dhe të lehta për flokët

Life style

Maska të mira dhe të lehta për flokët

Më: 29 dhjetor 2018 Në ora: 09:27
Ilustrim

Për të gjithë që kanë probleme me flokë të dëmtuara apo te thata, maskat për flokë janë të shkëlqyeshme për përmirësim të gjendjes së përgjithshme të flokut.

U sjellim më poshtë dy maska të shëndetshme, por edhe të lehta për t’u përgatitur:

Maskë me vezë

Përzieni dy vezë me dy lugë ujë. Përdorni në flokë të lagura dhe bëni si masazh për flokët. Lëreni 10 – 15 minuta, lajeni me shampon të butë.

Maskë prej mjaltit dhe vaj ullirit

Përzieni tri lugë vaj ulliri me dy lugë mjaltë. Njëjtë si në rastin e mëparshëm. Pas gjysmë ore ose më shumë pastroni flokët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...