Imazhi i parë që ju shikoni zbulon çfarë vlen më shumë për ju - Bota Sot
Imazhi i parë që ju shikoni zbulon çfarë vlen më shumë për ju

Life style

Imazhi i parë që ju shikoni zbulon çfarë vlen më shumë për ju

Më: 31 dhjetor 2018 Në ora: 07:15
Foto ilustrim

Studimet kanë treguar se njerëz të ndryshëm interpretojnë ndryshe atë çfarë shohin në bazë të personalitetit të tyre. Sytë shikojnë çdo gjë por truri zgjedh çfarë është më e rëndësishme për ju.

Në këtë test do të zbuloni çfarë ka më shumë vlerë për ju:

1- Çfarë shikoni të parën?

Image

Zebra: Ju jeni ekstrovert

Ju adhuroni të festoni, të njihni njerëz të rinj dhe të përjetoni gjëra të reja. Të ndiqni rutinën nuk është në stilin tuaj.

Luani: Ju jeni introvert

Ju pëlqen të shpenzoni kohën tuaj, duke qenë vetëm ose në shoqërinë e të dashurit tuaj me një gotë nga pija juaj e preferuar dhe duke parë episodet e filmave që pëlqeni më shumë.

2- Çfarë shikoni të parën?

Image

Pemë: Ju jeni të heshtur, por jo sepse jeni të turpshëm. Thjesht ju pëlqen ajo çka jeni dhe nuk keni dëshirë ta shfaqni tek të tjerët.

Gorrilla: Jeni maksimalist dhe perfeksionistë. Mund të jeni tepër kritikë dhe t’i lëndoni shumë të tjerët.

Luaneshë: Keni një personalitet të fortë dhe nuk lejoni askënd të qëndrojë në rrugën tuaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat