Pasi ta lexoni këtë, bisedoni urgjent me shoqet e ngushta - Bota Sot
Pasi ta lexoni këtë, bisedoni urgjent me shoqet e ngushta

Life style

Pasi ta lexoni këtë, bisedoni urgjent me shoqet e ngushta

Më: 16 prill 2019 Në ora: 20:56
Ilustrim

Të kalosh kohë me shoqet e tua më të mira, nuk krahasohet me asgjë tjetër. Vetëm duke imagjinuar fotot që do të bëni, seç ndjen një kënaqësi të paparë. Miqtë dhe udhëtimet janë kombinimi perfekt dhe kjo është shkencërisht e vërtetuar.

Studimet e kryera kohë pas kohe tregojnë se koha e kaluar me miqtë redukton stresin dhe rrezikun nga sëmundjet e zemrës.

Shoqëria na ndihmon gjithashtu të bëhemi njerëz më të mirë duke ndikuar gjithashtu në tolerancën tonë ndaj dhimbjeve. Sa më i gjerë të jetë rrethi shoqëror, aq më mirë durojmë dhimbjet e çfarëdolloji. Çdo të thotë e gjithë kjo?! Shokët dhe shoqet e mira na ndihmojnë të jetojmë më gjatë!

Udhëtimet me shoqet kanë rezultate dyfish më pozitive! Që nga momenti i planifikimit e deri në zbatim.

Udhëtimet na ndihmojë ta kalojmë më lehtë depresionin, pasi mendja jonë fokusohet totalisht në pamje, kultura dhe zakone të reja, shkruan anabel. Tani, nëse po kërkoni një zgjidhje për të kaluar këtë periudhën stresuese e dini ç’të bëni.

Hapni një grup në ndonjë rrjet social, bisedoni për biletat ndërkohë që kurseni edhe ndonjë gjë nga rroga.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...