70 % e meshkujve “frikësohen” nga femrat me tatuazhe - Bota Sot
70 % e meshkujve “frikësohen” nga femrat me tatuazhe

Life style

70 % e meshkujve “frikësohen” nga femrat me tatuazhe

Më: 23 shtator 2019 Në ora: 06:41
Ilustrim

Në Francë, 15 për qind e femrave eksperimentojnë me të paktën një tatuazh. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shifrat shkojnë në rreth 25 për qind.

Një studim i fundit i publikuar në “Psychology today”, transmeton tch, tregon se ndonëse tatuazhi është përhapur së shumti dhe nuk përbën më lajm, ka ende meshkujt që kanë frikë nga femrat me tatuazh, sidomos nga ato që kanë mbi dy tatuazhe.

Sipas “Psychology today”, rreth 70 për qind e meshkujve, kur shikojnë një femër me disa tatuazhe, mendojnë për të këto karakteristika:

-Nuk është tip sportiv

-Është pak e motivuar për jetën dhe karrierën

-Pak bujare

-Nuk beson në asnjë fe

-Nuk është shumë inteligjente.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...