Si të kuptoni nëse një mashkull është i dashuruar me ju?

Life style

Si të kuptoni nëse një mashkull është i dashuruar me ju?

Më: 27 mars 2021 Në ora: 13:46
Ilustrim

Nëse jeni në një lidhje është gjithmonë bukur të dini se ju duan. Por si mund të jesh i sigurt? Në këtë artikull, ju ftojmë të zbuloni cilat janë tre shenjat që vërtetojnë se një burrë është i dashuruar me një grua.

Asnjë deklaratë të madhe dashurie, por veprime!

Kur një burrë e do një grua, dijeni se ai nuk do të veprojë gjithmonë ose t’ju bëjë deklarata të mëdha dashurie dhe kjo në shumicën e rasteve. Në të vërtetë, burri i dashuruar do të kryejë më tepër veprime për të provuar dashurinë e tij ndaj jush dhe për të shmangur fjalime të mëdha që në realitet nuk vërtetojnë asgjë. Kur flasim për akte, ato ndodhin çdo ditë.

Këtu janë disa veprime që mund të tregojnë qartë se një burrë e do një grua:

– Ai kërkon vazhdimisht të kënaqë partneren e tij dhe pret të marrë komplimente nga kjo e fundit;

– Kur je vetëm, ai kujdeset për ty dhe bën gjithçka që ti ta shikosh;

– Ai shpesh ju kushton vëmendje, duke ju sjell mëngjesin në shtrat, apo kur merr briosh para se të zgjoheni;

– Ai është gjithmonë aty për t’ju inkurajuar;

– Ai është i interesuar për ju dhe shoqërinë tuaj.

Ai është i lumtur!

Si e dini nëse ai është i dashuruar? Thjesht duhet ta shikosh. Një burrë i dashuruar do të priret të jetë gjithnjë me humor të mirë dhe i mirë me veten e tij. Nëse zbuloni se ai depresionohet shpesh ose ankohet vazhdimisht për jetën e tij të përditshme pranë jush, atëherë kjo është një shenjë e keqe. Gjithashtu, përpiquni të vini re nëse koha që keni kaluar së bashku është e këndshme për të? A e bën atë të buzëqeshë? Nëse mund t’u përgjigjeni “po” këtyre pyetjeve, atëherë partneri juaj është vërtet i dashuruar dhe nuk do të keni nevojë t’i bëni vetes pyetje të panevojshme, por thjesht shijoni momentet së bashku.

Ai projekton veten pranë jush

Bërja e planeve është shumë e rëndësishme, por është e mundur kur jeni të dashuruar. Kur një burrë është i dashuruar me një grua, ai dëshiron të projektojë veten me ju. Në të vërtetë, ju me siguri nuk do të projektoheni me një person që nuk është aspak afër zemrës tuaj dhe burrat janë saktësisht e njëjta gjë. Dije që nëse bashkëshorti juaj flet qartë me ju për projekte, kjo do të thotë që ai e sheh të ardhmen pranë jush dhe kjo edhe për disa vjet. Sidoqoftë, nëse bashkëshorti juaj dyshon duke thënë “nëse jemi akoma bashkë”, kjo nuk do të thotë që ai nuk është i dashuruar. Në të vërtetë, kjo do të thotë që ai dyshon në marrëdhënien tuaj dhe se ai nuk është i sigurt se do të jeni gjithmonë së bashku për shumë vjet. Nëse flisni për një projekt së bashku atëherë kjo është një shenjë shumë e mirë e dashurisë së tij për ju. Një çift i bazuar në dashuri di të bëjë plane së bashku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat