A shihni një ndërfutës mes luleve? Vetëm 5% e njerëzve ia dolën!

Life style

A shihni një ndërfutës mes luleve? Vetëm 5% e njerëzve ia dolën!

Më: 24 shtator 2021 Në ora: 23:22
Foto ilustrim

Gjeni një nga krijesat më të njohura të detit dhe zgjidhni enigmën!

Cili është shikimi juaj? Përqendrimi? Dhe fuqia e vëzhgimit?

Madje, edhe ata që mund të mburren se këto tri fusha janë “ana e fortë” e tyre, me shumë vështirësi arrijnë t’i zgjidhin enigmat që ilustruesi hungarez i filmave vizatimorë, i cili prezantohet si Dudolf vendos në sajtin e tij.

Një nga enigmat e fundit që “trullosi” trurin e njerëzve është një ilustrim që tregon një fushë me lule të kuqe, por edhe një ndërfutës në mes të luleve.  Ndërsa Dudolf pëlqen t’i komplikojë gjërat, ka krijesa deti me të njëjtën ngjyrë midis luleve të kuqe, dhe bëhet fjalë për…

Merrni një xham zmadhues sepse vërtet do t’ju nevojitet!

Kjo enigmë i çmendi përdoruesit e internetit dhe vetëm 5% e tyre arritën ta zgjidhin atë në më pak se gjysmë minute, ndërsa shumica e tyre hoqën dorë pas asaj kohe.

Kontrolloni se cilit grup i përkisni…

Duhet të pranoni se është vërtet e vështirë, vërtet keni nevojë për përqendrim të jashtëzakonshëm dhe fuqi të mirë vëzhgimi.

Nëse jeni të lodhur nga përpjekjet, shikoni zgjidhjen:

Këtu është zgjidhja, gaforrja është e rrumbullakosur në ilustrim

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat