A tradhtojnë të gjithë? - Bota Sot
A tradhtojnë të gjithë?

Life style

A tradhtojnë të gjithë?

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 06:17
Ilustrim

Fenomeni tradhtia në bashkëshortësi është një fenomen që lirisht mund të analizohet shkencërisht dhe assesi nuk mund të zbulohen arsyet e tradhtisë dhe parandalimi i saj.
Të gjithë thonë se nuk e bëjnë, vetëm ata që zihen në flagrance e pranojnë. Siç duket kjo qëndron në gjenet tona.

Njeriu, nga natyra nuk është i krijuar për monogami. Këtë e shpjegon Dr. Hermann Weiss, mjek në Institutin për hulumtime shkencore të njeriut. Bile ai thotë se njerëzit të cilët nuk tradhtojnë në martesë, fejesë apo lidhje dashurie janë shumë të palumtur me partnerin.

Nëpër botë sot ekzistojnë edhe agjenci të cilat tradhtinë ua mundësojnë njerëzve, do të thotë atyre të martuarve, për krejt pak para.
Në anketën e bërë nga një institut në Bonn të Gjermanisë, 66% të meshkujve kanë tradhtuar së pakut një herë në jetë partneren e tyre, kurse 28% e femrave kanë tradhtuar partnerin e tyre së paku një herë.

Këto janë fakte rrëqethëse për njeriun sot. Në botën moderne, tradhtia për fat të keq konsiderohet si shumë e rëndomtë dhe normale.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera