Përse meshkujt ejakulojnë shpejt gjatë seksit të herës së parë - Bota Sot
Përse meshkujt ejakulojnë shpejt gjatë seksit të herës së parë

Life style

Përse meshkujt ejakulojnë shpejt gjatë seksit të herës së parë

Më: 17 korrik 2018 Në ora: 16:50
Ilustrim

Spermatozoideve tuaja u pëlqejnë femrat me të cilat e kaloni vetëm një natë: sipas hulumtimeve, seksi me një grua të re mund të prodhojë spermë me kualitet shumë më të mirë.

Në këtë studim të kryer nga kolegji i Wooster-it, meshkujt kishin masturbuar duke shikuar shtatë video të ndryshme pornografike përgjatë disa javëve, transmeton Telegrafi.

Hummus ndihmon në sistemin e tretjes.

Kështu, jo vetëm se pjesëmarrësit kishin raportuar se kishin përjetuar shumë më shpejt orgazëm kur e kishin shikuar filmin pornografik me një grua të panjohur, por sperma e tyre kishte qenë shumë më e lartë për kah vëllimi dhe shumë më e shëndetshme.

Hulumtuesit nuk janë të sigurt për arsyen që ndodh kjo, ndonëse besojnë se mund të jetë një adaptim evolucionar që u ka dhënë meshkujve të periudhës së paleolitit një aftësi më të fortë për të lënë shtatzënë shumë gra – në mënyrë që të siguroheshin se gjaku i tyre do mbijetonte.

Bashkë-autori i këtij studimi, Paul Joseph, thotë se tani e dini arsyen se përse seksi vetëm për një natë është i kënaqshëm! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera