Moti sot në Maqedoni - Bota Sot
Moti sot në Maqedoni

Maqedonia

Moti sot në Maqedoni

Më: 21 dhjetor 2018 Në ora: 08:19
Foto ilustrim

Në Maqedoni moti do të jetë me vranësira dhe me reshje të dobëta të shiut dhe të borës.

Reshje më të shumta do të ketë pjesa perëndimore dhe jug-perëndimore të vendit ndërsa në pjesë të caktuara do të ketë edhe shfaqje të mjegullës.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz nga -2 gradë celsius deri 1 gradë celsius, ndërsa temperatura ditore do të arrijë deri 9 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë përafërsisht i njëjti ku temperatura në mëngjes do të jenë rreth -4 gradë celsius ndërsa temperatura gjatë ditës do të arrijë 10 gradë celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...