Festa në Maqedoni, shqiptarët dhe maqedonasit bashkë! - Bota Sot
Festa në Maqedoni, shqiptarët dhe maqedonasit bashkë!

Maqedonia

Festa në Maqedoni, shqiptarët dhe maqedonasit bashkë!

Më: 11 janar 2019 Në ora: 21:16
Festa në Maqedoni, shqiptarët dhe maqedonasit bashkë!

Kreu i LSDM-së Zoran Zaev së bashku me krerët e BDI-së ka festuar fitoren pas votimit të ndryshimeve kushtetuese.

Ai në hapësirat e Kuvendit, i shoqëriar nga kryeparlamentari Talat Xhaferi dhe zyrtarët integristë Ejup Alimi, Xhevat Ademi dhe Sadulla Duraki, si dhe Kryetarin e RDK-së Vesel Memedi, kanë ndarë momentet e gëzimit.

Pas shumë mundimesh dhe prolongimesh, para pak çastesh Kuvendi me 81 votë miratoi ndryshimet kushtetuese me të cilat Maqedonia u riemërua në Maqedoni Veriore. Kjo pritet t’i hap asaj rrugën drejt integrimit në NATO dhe BE.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...