Policia zbulon heroinë në një autobus në relacionin Gostivar-Bern - Bota Sot
Policia zbulon heroinë në një autobus në relacionin Gostivar-Bern

Maqedonia

Policia zbulon heroinë në një autobus në relacionin Gostivar-Bern

Më: 16 mars 2019 Në ora: 15:06
Foto ilustrim

Në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, gjatë kontrollit të autobusit me targa të Zvicrës, që udhëtonte nga Gostivari në Bern të Zvicrës, te ulëset e pasme, u gjet një qese që përmbante rreth një kilogram drogë të paketuar.

Droga është marrë dhe pas ekspertizës së bërë, është konfirmuar se bëhet fjalë për heroinë me peshë prej 998.63 gramë.

Në stacionin policor Kumanovë janë arrestuar K.P. (41) dhe A.B (38), të dy nga Koliçani i Poshtëm të Shkupit për veprën penale “prodhimtari të palejuar dhe lëshim në qarkullim të drogave narkotike”.

Po merren të gjitha masat për zbardhjen e plotë të rastit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...