Menduh Thaçi në manifestimin qendror në Gllogjan - Bota Sot
Menduh Thaçi në manifestimin qendror në Gllogjan

Maqedonia

Menduh Thaçi në manifestimin qendror në Gllogjan

Më: 24 mars 2019 Në ora: 18:25
Mendu Thaçi dhe Hashim Thaçi

“Si përfaqesues i shqiptarëve nga Maqedonia Veriore, kryetari i PDSH-së z.Menduh Thaçi përveç me kryeministrin Haradinaj u takua edhe me Presidentin e Republikës së Kosovës z.Hashim Thaçi, përfaqesuesin e familjes heroike të Jasharajve z.Rifat Jashari, gjeneral Daut Haradinaj, gjeneral Sulejman Selimi si dhe shumë personalitete tjere të rëndësishme të Republikës së Kosovës. Z.Menduh Thaçi nderoi të rënët për liri si dhe të ndjerin Bacë Hilmi Haradinaj duke vendosur kurrorë me lule në varrezat e tyre”, thuhet në komunikatën e kabinetit të kryetarit të PDSH-së, Menduh Thaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...