Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 11 prill 2019 Në ora: 08:46
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje të lokale të shiut. Gjithashtu do të ketë bubullima në disa vende dhe do të fryjë erë e përforcuar.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej 2 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 10 deri 19 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ngjashëm, me vranësira dhe reshje të shiut, ndërsa paralajmërohet që gjatë fundjavës do të ketë stabilizim dhe rritje të temperaturave ditore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat