Rasti "Monstra", Raufi: Do të propozojmë dëshmitarë të rinj - Bota Sot
Rasti "Monstra", Raufi: Do të propozojmë dëshmitarë të rinj

Maqedonia

Rasti "Monstra", Raufi: Do të propozojmë dëshmitarë të rinj

Më: 18 prill 2019 Në ora: 17:59
Naser Raufi

Në mungesë të gjykatësit, Ognen Stavrev, u anulua seanca gjyqësore për rastin "Monstra", njofton “TVM2”.

Në seancën e sotme ishte e paraparë të dëshmojnë pesë dëshmitarë të mbrojtjes nga gjykimi i parë, ndërsa nuk do të mungojnë edhe dëshmitarë të rinj, njoftoi avokati mbrojtës, Naser Raufi.

Ndër të tjera, Raufi paralajmëroi dëshmitarë të rinj për të akuzuarin, Sami Luta, të cilët do të përshkruajnë fizionominë e tij 52 ditë para vrasjes së pesëfishtë që, sipas Raufit, është në kundërshtim me përshkrimin që i ka bërë dëshmitari i mbrojtur Lutës.

“Sipas aktgjykimit të Supremes, jemi të obliguar që të gjithë ata dëshmitarë që kanë qenë deri më tani dhe kanë dëshmuar, të vijnë në gjykatë dhe mandej kur të jetë stadium i prokurorisë për dëshmi tjera do të jetë edhe stadiumi ynë si palë mbrojtëse që të propozojmë dëshmitarë të rinj që edhe do ta bëjmë në këtë situatë se posedojmë edhe dëshmi të reja nga ana jonë dhe do të jenë të propozuara nga mbrojtja”,- tha avokati mbrojtës, Naser Raufi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...