Vjen dhe reagimi i Pendarovskit - Bota Sot
Vjen dhe reagimi i Pendarovskit

Maqedonia

Vjen dhe reagimi i Pendarovskit

Më: 21 prill 2019 Në ora: 23:47

Kandidati për president i përkrahur nga blloku qeveritar, Stevo Pendarovski në konferencën për shtyp tha se është i kënaqur nga procesi i sotëm zgjedhor.

Pendarovski falemnderoi të gjithë nacionalitete në vend duke theksuar se koncepti “bashkë përpara” duhet të vazhdoj dhe të triumfoj në rrethin e dytë ku dhe do të rrumbullaksohet fitorja më 5 maj.

Ai mes tjerash tha se vendi 10 vitet e fundit fatkeqësisht nuk ka pasur një president dhe se po pret me padurim të merr postin e presidentit për ta integruar sa më parë vendin në strukturat euroatlantike.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...