Policia e Maqedonisë zbulon 40 emigrantë ilegal, 12 prej tyre të mitur - Bota Sot
Policia e Maqedonisë zbulon 40 emigrantë ilegal, 12 prej tyre të mitur

Maqedonia

Policia e Maqedonisë zbulon 40 emigrantë ilegal, 12 prej tyre të mitur

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 14:39
Policia

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se dje janë zbuluar 40 emigrantë ilegal prej të cilëve 12 të mitur.

“Më 13 qershor 2019, rreth orës 14:30, në rrugën rajonale Shtip – Radovish, në zonën e quajtur “Kilometri i 6”, policia ka ndaluar një kamion mallrash “Mercedes” me targa të Shkupit të drejtuar nga Z.P (46) nga fshati Petrovec i Shkupit”, thonë nga MPB.

Nga atje thonë se gjatë kontrollit të automjetit janë gjetur 40 emigrantë (26 nga Pakistani, 10 nga Siria dhe 4 nga Egjipti), prej të cilëve 12 të mitur. Z.P. është ndaluar nga policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...