Tragjedi në Shkup, vritet me thikë një grua në Shuto Orizare - Bota Sot
Tragjedi në Shkup, vritet me thikë një grua në Shuto Orizare

Maqedonia

Tragjedi në Shkup, vritet me thikë një grua në Shuto Orizare

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 11:32
Ilustrim

Një grua është vrarë mbrëmë në lagjen Shuto Orizare të Shkupit,.

Incidenti ka ndodhur rreth orës 22:30 minuta. E ndjera 31 vjeçare ka pësuar pas rrahjes mes dy kushërinjve. Gjithçka ka filluar derisa kanë qenë duke pirë në oborrin e njërit prej tyre.

Njëri prej tyre është larguar dhe është kthyer sërish me thikë në dorë, ndërsa gruaja e njërit prej kushërinjve është përpjekur që t’i ndajë dhe qetësojë, ndërsa gjatë rrahjes, tashmë e ndjera është goditur me thikë dhe ka vdekur në vend. Pas vrasjes ka intervenuar policia dhe i ka arrestuar të dy kushërinjtë pjesëmarrës në rrahje.

Vrasja është konfirmuar edhe nga MPB-ja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat