Parlamenti voton ministrat e ri të kabinetit Zaev - Bota Sot
Parlamenti voton ministrat e ri të kabinetit Zaev

Maqedonia

Parlamenti voton ministrat e ri të kabinetit Zaev

Më: 27 qershor 2019 Në ora: 23:18
Parlamenti i Maqedonisë

Pas më shumë se 10 orë debat pak para orës 23:00 sonte parlamenti ka votuar për pesë ministrat e ri në kabinetin e kryeministrit Zaev. Në të ardhmen këto do jenë ministrat e ri në kabinetin qeveritarë:

Naser Nuredini, ministër i ambientit jetësorë dhe planifikimit hapësinorë

Goran Milevski, ministër i vetqeverisjes lokale

Sadulla Duraki, ministër për sistem politik

Trajan Dimovski, ministër i bujqësisë, pylltarisë dhe ekonomisë së ujrave

Hysni Ismaili, ministër i kulturës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...