Muaremi: Konkursi për policët financiar është për shkak të reformave - Bota Sot
Muaremi: Konkursi për policët financiar është për shkak të reformave

Maqedonia

Muaremi: Konkursi për policët financiar është për shkak të reformave

Më: 7 korrik 2019 Në ora: 19:02
Arafat Muaremi

Drejtori i Drejtorisë së Policisë Financiare, Arafat Muaremi, thotë se konkursi ku kërkohen 27 policë të rinj financiar është për shkak të ndryshimi të sistematizimit.

Muaremi për Telma tha se një konkurs i tillë vjen për shkak të reformave në gjyqësi të Agjencisë Tekniko-operative.

Bëhet fjalë për konkurs ku kërkohen inspektorët, udhëheqës, këshilltarë dhe profile tjera për pagë prej 23 deri 47.000 denarë.

Për momentin Drejtoria e Policisë Financiare ka 45 të punësuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...