Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 12 korrik 2019 Në ora: 09:09
Moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe me temperatura mesatare.

Temperaturat ditore do të lëvizin nga 14° Celsius e deri në 27°C. Kryeqytetit do të ketë temperatura relativisht të larta, por edhe UV vlerë të rrezeve të diellit, njofton Telegrafi Maqedoni.

Mundësia për reshje të shiut nëpër vender malore do të jetë e madhe kurse kualiteti i ajrit do të jetë i mirë, si pasojë e erës që do fryej me shpejtësi prej 2 km/h nga jug-perendimi i vendit.

Moti gjatë ditëve në vazhdim në Maqedoninë e Veriut do të jetë relativisht i njejtë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat