Mickoski nuk do të merr pjesë në takimin e nesërm të liderëve - Bota Sot
Mickoski nuk do të merr pjesë në takimin e nesërm të liderëve

Maqedonia

Mickoski nuk do të merr pjesë në takimin e nesërm të liderëve

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 15:40
Kryetari i VMRO-së Hristijan Mickoski

Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, përfundimisht nuk do të merr pjesë në takimin e liderëve i cili pritet të mbahet nesër në klubin e deputetëve.

Mosprezencën e Mickoskit sot e konfirmoi kryetarja e Unionit të Grave të OBRM-PDUKM-së, Bllagica Llaskovska. Ajo tha se mbeten në këtë qëndrim, derisa në takim nuk do të diskutohet për zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

“Siç njoftoi para disa ditësh kryetari, nuk do të merr pjesë në takimin e liderëve. Edhe nëse ka takim liderësh, ai takim duhet të jetë vetëm për zgjedhjet e parakohshme parlamentare”, tha Llaskovska.

Vetë Mickoski në konferencën e fundit deklaroi se nuk sheh arsye të merr pjesë në takimin e thirrur nga Zaev në të cilin nuk do të diskutohej për zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Dy subjektet e tjera të ftuara në takimi, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët kanë konfirmuar pjesëmarrjen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...