VMRO: Janeva është arratisur, nuk ndodhet në Maqedoni - Bota Sot
VMRO: Janeva është arratisur, nuk ndodhet në Maqedoni

Maqedonia

VMRO: Janeva është arratisur, nuk ndodhet në Maqedoni

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 17:29
Zoran Zaev dhe Bllagica Llaskova

VMRO-DPMNE sot përsëriti se kryeministri Zoran Zaev ka realizuar takime me të akuzuarit në rastin “Reket”.

Opozita thekson se Boki 13 nuk ka mundur vetë të realizojë reketimin pa mbështetje nga funksionarë të lartë të Qeverisë. Opozita dyshon se Katica Janeva është larguar nga vendi.

“Kaluan tre ditë, ndërsa s’ka asnjë gjurmë nga Katica Janeva. Tre ditë nuk vjen në punë. Tre ditë fshihet dhe ikë nga përgjigjet dhe ikë nga përgjegjësia. Rroga që peshon mijëra euro i shkon në llogari, ndërsa ajo nuk është askund. Qarkullojnë zëra se ajo është larguar nga Maqedonia. Kjo gjithsesi nuk është drejtësi dhe shtet i së drejtës. Në vend se të përgjigjet para ligjeve, ajo vazhdon t’i tërheqë penjtë, të autorizojë prokurorë dhe të nënshkruaj akte të PSP-së. Bëhet gjithnjë e më e qartë se me Maqedoninë qeverisë bandë kriminale që ka krijuar oktopod të ri reketimi gjyqësor-politik dhe medial”, deklaroi Bllagica Llaskova, VMRO-DPMNE

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...