Sot në Dojran u promovua aplikacioni ‘TVSH-ja ime’ - Bota Sot
Sot në Dojran u promovua aplikacioni ‘TVSH-ja ime’

Maqedonia

Sot në Dojran u promovua aplikacioni ‘TVSH-ja ime’

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 13:39
Dojran

Sot para qytetarëve të Dojranit u prezantua masa ‘TVSH-ja ime”.

Karavani promovues shpërndau informacione edhe me turistët e këtij qyteti, që ndanë përvojë pozitiv nga masa e kthimit të 15 përqindit të TVSH-së dhe aplikacionit ‘TVSH-ja ime’.

Pikën promovuese në Dojran e vizitoi kryetari i Komunës së Dojranit, Ango Angov i cili me qytetarët bisedoi për aplikacionin ‘TVSH-ja ime’ dhe i njoftoi për përfitimet.

“Është kënaqësi që kam mundësinë të mbështes një masë që për herë të parë në shteti kthen para te qytetarët”, tha Angov dhe shtoi se masa e kthimit të TVSH-së është e rëndësishme edhe për shtetin edhe për qytetarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat