Dreri freskohet në Liqenin e Ohrit - Bota Sot
Dreri freskohet në Liqenin e Ohrit

Maqedonia

Dreri freskohet në Liqenin e Ohrit

Më: 29 korrik 2019 Në ora: 22:50
Foto

Në rrjetin social Twitter është publikuar një video e xhiruar në Shën Naum të Ohrit, ku shihet se si  dreri i vogël freskohet në ujrat e Liqenit të Ohrit. Dreri duhet të ketë zbritur nga mali i Galiçicës.

Përndryshe, në Parkun Nacional të Galiçicës po ndërtohet  një qenër riprodhuese për dre. Qendra me madhësi prej rreth 100 hektarëve do të strehojë 30 dre (24 femra dhe gjashtë meshkuj) dhe do të pajiset me infrastrukturë moderne.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat