Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 30 korrik 2019 Në ora: 08:45
Foto

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje lokale të shiut, pasdite vranësirat do të ulen. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare me drejtim veriore, veçanërisht përgjatë Vardarit.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 13 deri në 19 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 24 deri në 36 gradë Celsius.

Në Shkup paradite mot me vranësira të ndryshueshme me reshje lokale të shiut, pasdite vranësirat do të ulen, do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare me drejtim verior. UV indeksi do të jetë 7.

Temperatura e mëngjesit do të jetë deri në 19 gradë, ndërsa temperaturat ditore do të arrijnë deri në 31 gradë Celsius.

Prej të mërkurën vijon periudhë me mot shumë të nxehtë. Të mërkurën dhe të enjten pasdite do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të reshjeve të shiut dhe bubullimave

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat