Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 4 gusht 2019 Në ora: 09:43
Foto ilustrim

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e përforcuar kryesisht në drejtim verior.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 12 deri 22 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale do të jenë nga 25 deri 34 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë kryesisht i njëjtë, me diell dhe me vranësira të vogla ku temperatura maksimale do të arrijë 34 gradë celsius.

Prej ditës së nesërme në vend pritet të ketë rritje të temperaturave.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...