Ndalohet shtetasi serb, tentoi të kalonte kufirin me makinë të falsifikuar - Bota Sot
Ndalohet shtetasi serb, tentoi të kalonte kufirin me makinë të falsifikuar

Maqedonia

Ndalohet shtetasi serb, tentoi të kalonte kufirin me makinë të falsifikuar

Më: 18 gusht 2019 Në ora: 13:20
Foto ilustrim

Nga MPB njoftojnë se gjatë ditës së djeshme në vendkalimin kufitar të Tabanocit është ndaluar një shtetas i Serbisë për të cilin dyshohet se ka tentuar të kaloj kufirin me veturë të falsifikuar.

“Më 17.08.2019 në orën 12:40 në vendkalimin kufitar të Tabanocit, në hyrje të Republikës së Maqedonisë së Veriut, për shkak të dyshimit për falsifikim të numrit-vin të automjeti të tipit “Passat” me targa të Serbisë, është ndaluar A.M.(47) nga Republika e Serbisë. Personi dhe automjeti është dorëzuar në SPB-Kumanovë për procedura të mëtejshme”, thonë nga MPB.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat