Ligji për Prokurorinë Publike, nesër takohen grupet punuese

Maqedonia

Ligji për Prokurorinë Publike, nesër takohen grupet punuese

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 14:29
Foto ilustrim

Nesër takohen grupet e punës për Ligjin e Prokurorisë Publike, njofton “Alsat”.

Takimi vjen me kërkese të OBRM-PDUKM-së opozitare pas zhvillimeve te dy ditëve te fundit. Takimin e nesërm e konfirmuan edhe nga Qeveria. Ora e takimit ende nuk është bërë e ditur.

Takimi i fundit në mes grupeve punuese të pushtetit dhe opozitës për Ligjin e Prokurorisë Publike u mbaj në korrik edhe pse ato priteshin që të vazhdojnë me punë nga fillimi i kësaj jave, kjo nuk ndodhi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat