Ibrahim Dehari, ministër i ri për investime të huaja - Bota Sot
Ibrahim Dehari, ministër i ri për investime të huaja

Maqedonia

Ibrahim Dehari, ministër i ri për investime të huaja

Më: 23 gusht 2019 Në ora: 19:01
Maqedoni

Mësohet se Ibrahim Dehari do të jetë ministër i ri për investime të huaja.

Dehari kalon në këtë post pas shkarkimi të Zoran Shapuriq.

Ai është kuadër i BDI-së ndërsa aktualisht është profesor në Universitetin e Tetovës.

Profesori universitar, biznismeni i dalluar dhe ish-ushtari i UÇK-së, nënkryetari i Degës së Tetovës, Ibrahim Dehari është propozimi i Ali Ahmetit për ministër për rregullimin e klimës investuese nga kompanitë vendore.

Me këtë propozim, BDI në ekzekutiv përfaqësohet me dy zëvendës kryeministra, katër ministra dhe katër zëvendës ministra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat