Komuna e Ohrit: Janë në fund përgatitjet për rrënimin e objekteve paleje - Bota Sot
Komuna e Ohrit: Janë në fund përgatitjet për rrënimin e objekteve paleje

Maqedonia

Komuna e Ohrit: Janë në fund përgatitjet për rrënimin e objekteve paleje

Më: 15 shtator 2019 Në ora: 16:44
Pamje nga vendi i ngjarjes

Në fund janë përgatitjet për fillimin e aksionit për rrënimin e objekteve pa leje në territorin e Komunës së Ohrit, të përfshira në regjistër.

“Nga përfundimi janë përgatitjet për fillimin e aksionit për rrënimin e objekteve të ndërtuara pa leje në territorin e Komunës së Ohrit të përfshira në regjistrin e përgatitur sipas rekomandimeve të mbledhjes së Komitetit të UNESCO-s për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore dhe Natyrore Botërore. Për efikasitetin e aksionit sot u mbajt takim i kryetarit të komunës së Ohrit, Konstantin Georgievski me Ministrin e Brendshëm, Oliver Spasovski dhe Ministrin pa resor Edmond Ademi dhe bashkëpunëtorët e tyre.

Sipas planit dinamik, ndërtimet ilegale në zhvillim dhe ato të përfshira në regjistrin e objekteve ilegale në zonën e Ohrit do të rrënohen paralelisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...