Maqedoni, tre komisione kuvendare sot mbajnë seanca - Bota Sot
Maqedoni, tre komisione kuvendare sot mbajnë seanca

Maqedonia

Maqedoni, tre komisione kuvendare sot mbajnë seanca

Më: 8 tetor 2019 Në ora: 08:37
Kuvendi i Maqedonisë

Në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut sot seanca do të mbajnë Komisioni për Mbikëqyrje ndaj Zbatimit të Masave për Ndjekje të Komunikimeve, Komisioni për Arsim, Shkencë dhe Sport dhe Komisioni Ligjvënës-juridik.

Pika e vetme e rendit të ditës së Komisionit për Mbikëqyrje ndaj Zbatimit të Masave për Ndjekje të Komunikimeve është raporti për mbikëqyrjen ekzekutive në Agjencinë për Siguri Kombëtare.

Komisioni Ligjvënës-juridik dhe Komisioni për Arsim, Shkencë dhe Sport do t’i shqyrtojnë propozim ligjet për ndryshim të Ligjit për formimin e Fakultetit teknologjik-teknik dhe Fakultetin juridik në përbërje të Universitetit “Shën Klimenti i Ohrit” në Manastir, si dhe të Ligjit për formimin e universitetit shtetëror “Goce Delçev” në Shtip, të dy me procedurë të shkurtuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...