Zoran Milevski duhet të paraqitet në burg, gjykata ia dorëzon aktin udhëzues

Maqedonia

Zoran Milevski duhet të paraqitet në burg, gjykata ia dorëzon aktin udhëzues

Më: 21 shtator 2020 Në ora: 14:07
Zoran Milevskit

Gjykata Penale ia ka dërguar aktin udhëzues Zoran Milevskit, i cili e pranoi fajin dhe u dënua me burg në rastin “Haraçi”.

Në akt është shënuar data dhe në cilin burg duhet të paraqitet Milevski, për ta vuajtur dënimin prej tre vjetëve.

Në bazë të Ligjit për Ekzekutimin e Sanksioneve, Kiçeec ka të drejtë të shtyj vuajtjen e dënimit.

Përveç tij, për zhvatje të rreth një milion eurove, në rastin “Haraçi” të dënuar janë edhe Bojan Jovanovski – Boki 13, si dhe ish-shefja e Prokurorisë Speciale Katica Janeva.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat