Sot 631 pacientë të shëruar nga COVID-19 në Maqedoni

Maqedonia

Sot 631 pacientë të shëruar nga COVID-19 në Maqedoni

Më: 5 dhjetor 2020 Në ora: 18:44
Foto ilustrim

Instituti për Shëndet Publik sot regjistroi 631 pacientë të shëruar nga COVID-19, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Sipas qyteteve në Shkup-264, Kumanovë-45, Shtip-34, Prilep-45, Veles-38, Manastir-51, Kavadar-18, Gjevgjeli-4, Strumicë-26, Kriva Pallankë-3, Radovish-3, Krushev-2, Koçan-9, Probishtip-4, Demir Hisar-5, Makedonski Brod-8, Vallandovë-3, Vinic-3, Sveti Nikollë-17, Kërçovë-30, Resnjë-7 dhe Negotinë -12.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve në vendin tonë me COVID-19 që nga fillimi i epidemisë është 67.311.

Numri i pacientëve të shëruarve është 42.872, numri i vdekjeve është 1.901, ndërsa numri i rasteve aktive është 22.538.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat