Deri tani janë vaksinuar mbi tre mijë punonjës shëndetësorë në Maqedoni

Maqedonia

Deri tani janë vaksinuar mbi tre mijë punonjës shëndetësorë në Maqedoni

Më: 5 mars 2021 Në ora: 09:41
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se deri sot janë vaksinuar gjithsej 3.028 punonjës shëndetësorë kundër coronavirusit.

Ata shtojnë se imunizimi bëhet në spitalin modular pranë Klinikës Infektive në Shkup dhe bëhet me vaksinat e prodhuesit të vaksinave “Pfizer” që Maqedonia e Veriut i mori si donacion nga Serbia.

Deri tani për vaksinim përmes ueb-faqes “vakcinacija.mk” janë paraqitur 72.8000 qytetarë, ndërsa përmes mjekëve amë janë paraqitur 47.569 qytetarë.

Ndryshe, vaksinimi me dozën e dytë pritet të fillojë më 11 mars.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat